projekt ulotki – zasada 4P

Dziś będzie o ulotkach. O tej jednej z najtańszych form promocji. Przygotowując się do napisania tego postu dowiedziałam się, że nazwa ulotki, wzięła się prawdopodobnie od jej nietrwałości – czyli „ulotności”, gdyż zazwyczaj czas istnienia ulotki jest krótki (najczęściej od otrzymania jej na ulicy do dotarcia do najbliższego koszta). A co zrobić, żeby nasza ulotka nie lądowała w śmieciach zaraz po jej otrzymaniu?

Proponuję zastosowanie metody 3P, która może znacząco wpłynąć na żywotność naszej ulotki

Po pierwsze – PAPIER na jakim ulotka jest drukowana

Nie oszczędzaj na papierze, który ma cię reprezentować. Niska gramatura papieru kojarzy się raczej z niską jakością i ogromną ilością. Przypomnij sobie ulotki pizzeri, które hurtowo wrzucane są do skrzynek na listy.

Po drugie – POWÓD z jakiego potrzebujesz ulotki

Każda ulotka jest po coś. Ma informować o naszej marce lub produkcie, otwarciu nowego sklepu, o wyprzedaży, o dodatkowych rabatach, o zmianie lokalizacji…. To oczywiste! Cel nadrzędny to SPRZEDAWAĆ nasz produkt!  Ale  sama ulotka, też może mieć cel. Tylko musie mieś w sobie coś co spowoduje że będziemy chcieli ją zatrzymać: kalendarzyk, terminarz z miejscem na wpisanie kolejnej wizyty, kupon zniżkowy, formę zakładki do książki czy ślubną listę kontrolna jak w przykładzie poniżej. Coś co odbiorcy może się przydać na dłużej.

Po trzecie  i po czwarte – PROJEKT ulotki i POMYSŁ

Czasy kiedy dobry produkt sprzedawał się sam minęły bezpowrotnie. O uwagę odbiorców trzeba teraz walczyć. Kartka A4 z wypisana informacją Times New Roman nie wystarczy… Projekt ulotki to komunikat dla odbiorcy kim jesteś i jak się pozycjonujesz. Zdjęcia prezentujące produkt dobrej jakości to podstawa. Nie od dziś wiadomo że „konsumenci kupują oczami” i warto przyciągnąć ich uwagę dobrym i ciekawym projektem. Pomysłowość i humor tez nie zawadzą – patrz ostatni pkt. ślubnej listy kontrolnej PillowDesign.

11233328_10204475279751691_1296614730_o   11638831_10204475279431683_1097100612_o


Warto poświęcić czas i gotówkę jeśli decydujemy się na taką formę promocji. Sprawdzić literówki, upewnić się, że dane kontaktowe są poprawne. A wszystko po to, aby ulotki mogły spełnić swoje główne zadanie – zwiększyć naszą sprzedaż.

8 myśli w temacie “projekt ulotki – zasada 4P

 1. Head Divided pisze:

  Kompletnie nie znam się na ulotkach, ale dla mnie jako konsumenta najbardziej liczy się pomysł i design. Jeżeli taka ulotka mnie zainsteresuje np. ciekawą grafiką, czy czymś „innym” od całej reszty podobnych produktów – wtedy na pewno nie wyląduje w koszu 😉
  A Ślubna lista kontrolna od Pillow Design jest genialna! Strasznie mi się podoba!

  Polubione przez 1 osoba

 2. Alexandra pisze:

  Niedługo zabieramy się do promocji klubu sportowego i chcielibyśmy zrobić pokazy w szkołach i przydałyby się ulotki. Zastanawiam się, czy mogę sama zakupić papier odpowiedni i wydrukować na zwykłej drukarce?

  Polubienie

  • unikato pisze:

   Oczywiście, że możesz wydrukować je na zwykłej drukarce. Pamiętaj tylko, że zwykła drukarka nie daje gwarancji kolorów, zawsze zostają białe marginesy i trzeba je samodzielnie docinać do mniejszego formatu. Jeśli zależy ci na obniżeniu kosztów i dobrym wydruku, proponuję skorzystać z drukarni internetowych, np drukomat.pl

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s